Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /usr/home/hexecapital/domains/rankingifinanse.pl/public_html/wp-content/plugins/siteorigin-panels/inc/styles-admin.php on line 390 Benzyna czy diesel - sprawdź zalety i wady obu rozwiązań

Benzyna czy diesel – sprawdź zalety i wady obu rozwiązań

Benzyna czy diesel

Wynajem aut to coraz popularniejsza alternatywa dla zakupu samochodów na kredyt czy dla zaciągania leasingu. Stając przed wyborem samochodu, warto rozważyć rodzaj silnika – benzynowy czy diesel? Sprawdź zalety i wady obu rozwiązań.

Na czym polega wynajęcie auta?

Długoterminowy wynajem samochodów staje się w Polsce coraz popularniejszy. Polega na wynajęciu pojazdu na długi okres czasu, oznaczony w umowie najmu – zazwyczaj jest to okres czasu od 1 miesiąca do 5 lat. Wszelkie koszty oraz obowiązki związane z utrzymaniem pojazdu spoczywają na wynajmującym. Wynajmujący przez cały okres wynajmu nie jest właścicielem samochodu, dlatego nie ciążą na nim wydatki eksploatacyjne. Dużym utrudnieniem takiej formy użytkowania samochodu są ograniczenia, jakie nakłada na wynajmującego firma dzierżawiąca pojazdy. Co z podatkami? Z prawno-podatkowego punktu widzenia, wynajem aut traktowany jest jak leasing operacyjny, a po upływie okresu wynajmu nie ma konieczności wykupienia auta. Charakterystyczne dla wynajmu pojazdu jest konieczność stosowania się do maksymalnego rocznego przebiegu samochodu.

Jaki silnik wybrać – benzynowy czy diesel?

Stając przed wyborem wymarzonego auta, zwracamy uwagę na szereg czynników, warunkujących atrakcyjność samochodu. Wynajem długoterminowy aut, jak i bezpośredni zakup samochodu wiążą się z koniecznością zapoznania się z ofertą dealerów samochodowych. Wśród czynników, poddawanych ocenie przez klienta wyróżnić można markę, cenę oraz rodzaj silnika. Zarówno silniki benzynowe, jak i diesel mają swoje wady i zalety, a my postaramy się przedstawić je w niniejszym artykule.

Silnik benzynowy – zalety

Pierwszą zaletą, widoczną przy zakupie auta z silnikiem benzynowym jest jego znacznie niższa cena niż aut z silnikiem diesla. Posiada on prostą konstrukcję, dzięki czemu ewentualne późniejsze serwisowania są tańsze w porównaniu do wysokoprężnego konkurenta. Zaletą jest możliwość zainstalowania instalacji gazowej, która pozwala osiągać dobre rezultaty przy niskich kosztach spalania.

Silnik benzynowy – wady

Wśród wad silnika benzynowego wymienić należy większe spalanie, a zatem większe koszty eksploatacji samochodu w porównaniu z autem z silnikiem diesla. Ostatnia moda na generowanie dużej mocy z silników o niewielkiej pojemności negatywnie wpłynęła na silniki benzynowe.

Silnik diesla – zalety

W porównaniu do silnika benzynowego, silniki diesla generują mniejsze spalanie, zatem są tańsze w codziennej eksploatacji. Jeszcze do niedawna uchodziły za trwałe i niezawodne, jednak coraz częściej zdarza się, że ulegają częstym awariom.

Silnik diesla – wady

Samochody z silnikiem diesla posiadają skomplikowaną budowę silnika, co sprawia, że ich naprawa generuje olbrzymie koszty. Wadą jest również zmniejszająca się z roku na rok trwałość silników, wynikająca z wprowadzania modyfikacji, wpływających na dynamikę auta. Zaostrzenia przepisów środowiskowych również odciskają swoje piętno na konstrukcji silników, przez co stają się one coraz bardziej awaryjne.

 

Zobacz także

Autor: rankingifinanse.pl

Analizujemy, porównujemy, prezentujemy. W serwisie rankingifinanse.pl znajdziesz aktualne zestawienia ofert pożyczkowych. Dzięki temu możesz wygodnie porównać ze sobą pożyczki online wielu firm w jednym miejscu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *