Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /usr/home/hexecapital/domains/rankingifinanse.pl/public_html/wp-content/plugins/siteorigin-panels/inc/styles-admin.php on line 390 Poznaj najciekawsze dzielnice oraz osiedla w Warszawie

Ciekawe dzielnice i osiedla w Warszawie

Warszawa w różnych miejscach kraju ma bardzo różną renomę. Są miejsca, w których o stolicy mówi się bardzo przychylnie i takie, gdzie jest ona synonimem wszystkiego co w Polsce najgorsze. Niezależnie jednak, po której stronie barykady się znajdujemy, dalej jest to miasto w którym można zobaczyć wiele ciekawych rzeczy. Poniżej znajduje się zestawienie kilku z najciekawszych.

Śródmieście Północ

 

Centralna dzielnica Warszawy – Śródmieście – w głowach mieszkających tam osób jest podzielona po połowie na północną oraz południową część. Głównie dlatego, że jest to jedna z najstarszych części miasta i znajduje się tam ogromna ilość zarówno przedsiębiorstw i przestrzeni biurowych, jak i większość zabytków o charakterze historycznym.

 

Najważniejsze miejsca o znaczeniu historycznym, bez zobaczenia których nie można do końca powiedzieć, że widziało się Warszawę jest na pewno Stare Miasto z takimi obiektami jak Zamek Królewski czy Filharmonia Narodowa. Są to przepiękne, dalej działające w branży, oraz otwarte dla chcących przejść się w środku, struktury, które cieszą oko turystów.

 

Jest tu również sporo miejsc przeznaczonych dla tych, którym w głowie chęć odkrywania i eksploracji. Na północnym śródmieściu znajduje się chociażby Muzeum Polin. Jedna z najnowocześniejszych jednostek muzealnych w kraju. Jest zorientowane na przedstawienie swoim gościom historii żydów polskich. Od początku koegzystencji na tych ziemiach z lokalsami aż do tragicznej końcówki, jaką były czasy drugiej Wojny Światowej. Z kolei wszystkie rodziny z dziećmi, które zastanawiają się jak spędzić wolny czas powinny przejść się do Centrum Nauki Kopernik. Jest to miejsce, w którym zarówno dorośli jak i ich nawet najmniejsze pociechy będą w stanie znaleźć coś dla siebie. Interaktywne wystawy wzbudzają ciekawość do poznawania świata i są przystosowane do uczestników w każdym wieku.

 

Śródmieście Południe

 

Podobnie, jak północna część centrum miasta, znajduje się tu bardzo dużo obiektów o charakterze państwowym i mających bardzo duże znaczenie dla historii oraz kultury Polski. Znajduje się tam chociażby budynek Sejmu, Senatu czy Sądu Najwyższego. Siedziby wszystkich trzech władz krajowych. Nie zrażajmy się jednak tym politycznym charakterem tego miejsca, można tutaj znaleźć również jedne z najspokojniejszych i sprzyjających kontemplacji zakątków, jakim bez wątpienia są Łazienki Królewskie. To kompleks pałacowy zaadaptowany przez króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, który bez wątpienia miał w planach stworzyć jeden z najpiękniejszych pałaców-ogrodów w Europie. Jeśli chodzi o moje zdanie, to zdecydowanie mu się udało.

 

O Placu Zbawiciela chyba nawet nie ma co wspominać. Dla miłośników klubowego życia, dobrych koktajli i szampańskiej zabawy do rana to miejsce jest i tak już doskonale znane. Wszyscy inni pamiętają pewnie awanturę z płonącą tęczową instalacją artystyczną. Miejsce, które samo zapracowało na swoją renomę.

 

Jak poruszać się po Warszawie

 

Jak wszystkie duże miasta w Polsce, również Warszawa jest doskonale skomunikowana wewnętrznie przez sieć połączeń autobusowych, tramwajowych oraz dwie linie metra. Wszyscy, którzy lubią poruszać się transportem zbiorowym powinni być usatysfakcjonowani. Przyjezdni, którzy dostali się do stolicy pociągiem lub samolotem i chcą mieć na własność samochód, powinni popatrzeć jak wyglądają wypożyczalnie samochodów w Warszawie. Dzięki temu będą mogli czuć swoją niezależność; posiadając własny samochód.

 

 

Zobacz także

Autor: rankingifinanse.pl

Analizujemy, porównujemy, prezentujemy. W serwisie rankingifinanse.pl znajdziesz aktualne zestawienia ofert pożyczkowych. Dzięki temu możesz wygodnie porównać ze sobą pożyczki online wielu firm w jednym miejscu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *