Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /usr/home/hexecapital/domains/rankingifinanse.pl/public_html/wp-content/plugins/siteorigin-panels/inc/styles-admin.php on line 390 Inwestycja w zdrowie - najbardziej opłacalna decyzja - Rankingifinanse.pl

Inwestycja w zdrowie – najbardziej opłacalna decyzja

zdrowie

Zdrowie to najcenniejszy dar, jaki mamy, więc warto o nie dbać każdego dnia, niezależnie od tego, jak się czujemy. Niestety większość osób zaczyna troszczyć się o swój organizm w momencie, gdy pojawiają się pierwsze objawy chorobowe, a wówczas może być już za późno, aby w pełni przywrócić zdrowie. Dziś zachęcamy do tego, aby zainwestować w profilaktykę zdrowotną i tym samym móc z odpowiednim wyprzedzeniem zareagować, zanim pojawią się pierwsze poważniejsze objawy choroby.

Ciśnieniomierz zawsze pod ręką

Mierzenie ciśnienia tętniczego to czynność, która zwykle kojarzy nam się z osobami starszymi. Warto jednak wiedzieć, że problemy z ciśnieniem mogą pojawić się niemal w każdym wieku, a w grupie podwyższonego ryzyka znajdują się osoby palące papierosy, spożywające alkohol czy narażone na długotrwały stres. Nieleczone nadciśnienie może skutkować wieloma powikłaniami zdrowotnymi, w tym uszkodzeniem serca, mózgu, nerek czy oczu, a także powstaniem miażdżycy. 

Nadciśnienie tętnicze zwiększa również ryzyko udaru, zawału serca. Zakup ciśnieniomierza do użytku domowego to wydatek rzędu 100-200zł.

Pomiar cukru nie tylko dla cukrzyków

Kolejnym rutynowym badaniem, które jesteśmy w stanie wykonać w warunkach domowych jest pomiar stężenia cukru we krwi. Kontrola cukru jest podstawowym elementem profiaktyki antycukrzycowej. Wcześnie wykryta ma szansę na wyleczenie, lecz jeśli doprowadzimy do zaawansowanego rozwoju choroby w naszym organizmie, konieczne będzie leczenie do końca życia. Jeśli więc jesteśmy obciążeni genetycznie tą chorobą lub cierpimy na otyłość, warto regularnie mierzyć cukier i w przypadku uzyskania wyników odbiegających od normy, skontaktować się z lekarzem. Cukier możemy mierzyć wykonując badanie w punkcie poboru krwi lub zainwestować w domowy glukometr. Koszt takiego urządzenia waha sie od 100 do 300zł. 

Morfologia

Morfolgia krwi to badanie, którego wykonanie zalecane jest przez lekarzy w celu lepszej diagnozy pacjenta. Warto wiedzieć, że wynik badania morfologicznego mówi nam bardzo wiele o stanie naszego zdrowia, a przede wszystkim jest w stanie wykazać rozwijające się w organizmie infekcje i stany zapalne, które jeszcze nie dają żadnych objawów. Dzięki wczesnemu wykryciu anomalii w wynikach krwi możemy podjąć szybkie leczenie i tym samym uniknąć rozwoju lub złagodzić przebieg wielu groźnych chorób.

Morfologię warto wykonywać przynajmniej raz na pół roku. Jej koszt nie jest wysoki, bo wynosi ok. 20zł. 

Pakiety badań

Raz do roku warto także wykonać kompleksowy pakiet badań, który oprócz wspomnianej morfologii obejmie również badanie hormonów tarczycy, lipidogram, mocz, a także EKG ora USG brzucha. Tego rodzaju badania w zestawie możemy wykonać w prywatnych placówkach diagnostycznych, które dla swoich klientów mają przewidziane specjalne pakiety w cenie od 100 do 400zł. Koszt ten, w porównaniu do ewentualnego leczenia zbyt późno zdiagnozowanych chorób, okazuje się być dość niski. Jeśli chwilowo brakuje nam środków na wydatek w takiej kwocie, pomocne mogą być pożyczki krótkoterminowe, które pozwolą nam uzyskać środki nawet tego samego dnia, w którym złożyliśmy wniosek. 

Pamiętajmy, że na zdrowiu nie należy oszczędzać i dbajmy o nie nie tylko wtedy, gdy dokuczają nam dolegliwości, ale również w formie codziennej profilaktyki. 

 

Zobacz także

Autor: rankingifinanse.pl

Analizujemy, porównujemy, prezentujemy. W serwisie rankingifinanse.pl znajdziesz aktualne zestawienia ofert pożyczkowych. Dzięki temu możesz wygodnie porównać ze sobą pożyczki online wielu firm w jednym miejscu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *