Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /usr/home/hexecapital/domains/rankingifinanse.pl/public_html/wp-content/plugins/siteorigin-panels/inc/styles-admin.php on line 390 Jak planować budżet domowy - Rankingifinanse.pl

Jak planować budżet domowy

budżet domowy

Planowanie budżetu domowego tylko pozornie wydaje się trudne. W rzeczywistości wystarczy odrobina cierpliwości i niewielka zmiana dotychczasowych nawyków, aby cieszyć się równowagą finansową oraz pełną kontrolą nad wydatkami. Co jednak, gdy wypadnie nam nieplanowany zakup? Jak wysupłać z domowych funduszy nadprogramową sumę?

Oszczędności na “czarną godzinę”

Awaria samochodu, choroba dziecka lub nagły wyjazd to tylko niektóre wydatki, które mogą Cię zaskoczyć. Skąd wziąć wówczas pieniądze, gdy dokładnie zaplanowałeś, na co przeznaczysz każdą złotówkę? W takiej sytuacji najlepiej skorzystać z oszczędności “na czarną godzinę”. Każdego miesiąca postaraj się odkładać nawet drobną sumę, którą będziesz mógł wykorzystać w razie chwilowych trudności finansowych lub w awaryjnych sytuacjach.


Zdecyduj, które wydatki mogą poczekać

Dokładne monitorowanie wydatków może być bardzo pomocne, gdy zaskoczy Cię nieplanowany zakup. Przeanalizuj swój budżet i zdecyduj, z czego całkowicie zrezygnujesz, a co sfinansujesz w kolejnym miesiącu. Postaraj się również zaoszczędzić w trakcie codziennych zakupów. Takie rozwiązanie sprawdzi się w przypadku niewielkich wydatków, bowiem nie ma się co oszukiwać, nagłe wyciągnięcie z kieszeni kilkuset złotych nie jest proste.

Pomoc przyjaciół i rodziny

Jeśli pomimo licznych starań nie uda Ci się zgromadzić potrzebnej kwoty, możesz zwrócić się o pomoc do któregoś z przyjaciół. To proste rozwiązanie, jednak weź pod uwagę, że nawet dług zaciągnięty u bliskiej osoby należy spłacić. Podczas planowania budżetu domowego na następny miesiąc, w pierwszej kolejności uwzględnij spłatę pożyczonej sumy, aby nie stracić zaufania przyjaciela, który wsparł Cię finansowo w trudnej chwili.

Szybka pożyczka gotówkowa

Wygospodarowanie z domowego budżetu kilkudziesięciu złotych jest znacznie prostsze niż odłożenie 100, 200 czy nawet 500 zł. Monitorowanie wydatków i systematyczne oszczędzanie niewielkich sum może wówczas nie wystarczyć. Warto w takiej sytuacji zapoznać się z ofertą firm udzielających pożyczki krótkoterminowe. Pieniądze otrzymasz nawet w 15 minut, a spłatą zobowiązania zajmiesz się wówczas, gdy staniesz na nogi.

Sprawdź  >>Pożyczka w 15 minut!

Bądź elastyczny

Planowanie domowego budżetu wymaga od Ciebie dużej elastyczności oraz przewidywania sytuacji, w których będziesz potrzebować dodatkowych pieniędzy. Masz auto? To naturalne, że może się zepsuć. Twoja pralka pamięta jeszcze czasy Twoich studiów? Nie bądź zdziwiony, gdy pewnego dnia przestanie działać prawidłowo. Jeśli będziesz miał na uwadze, że takie wydatki mają prawo Cię zaskoczyć, z pewnością lepiej sobie poradzisz z ich sfinansowaniem.

Pamiętaj:

 • Odkładaj co miesiąc nawet drobne sumy na “czarną godzinę”.
 • Gdy zaskoczy Cię nagły wydatek, zastanów się z czego możesz zrezygnować, aby wygospodarować dodatkowe fundusze
 • W razie chwilowych trudności finansowych, poproś o pomoc znajomych i rodzinę
 • Jeśli potrzebujesz pilnie większej sumy, rozważ wzięcie szybkiej pożyczki gotówkowej
 • Czekasz na wypłatę? Sprawdź jak zdobyć pieniądze!
Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /usr/home/hexecapital/domains/rankingifinanse.pl/public_html/wp-content/plugins/rating-widget/view/site/top-rated.php on line 50
 • 1

  Ranking pożyczek ratalnych to aktualne zestawienie form pożyczkowych oferujących pożyczki na raty, których termin spłaty...

 • 2

  NAJLEPSZE POŻYCZKI ONLINE - TOP MIESIĄCA Szukasz szybkiej pożyczki online? Sprawdź nasze zestawienie firm pożkowych, które...

 • 3

  Darmowe pożyczki online to oferta dla osób, które szukają finansowania bez dodatkowych kosztów. Nasz ranking...

 

Zobacz także

Autor: rankingifinanse.pl

Analizujemy, porównujemy, prezentujemy. W serwisie rankingifinanse.pl znajdziesz aktualne zestawienia ofert pożyczkowych. Dzięki temu możesz wygodnie porównać ze sobą pożyczki online wielu firm w jednym miejscu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *