Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /usr/home/hexecapital/domains/rankingifinanse.pl/public_html/wp-content/plugins/siteorigin-panels/inc/styles-admin.php on line 390 Jak wziąć pożyczkę będąc studentem - Rankingifinanse.pl

Jak wziąć pożyczkę będąc studentem

Często studenci chcą szybko uzyskać niezależność finansową. Idąc na studia – starają się o stypendium, ale okazuje się, że tych pieniędzy z uczelni nie wystarcza na opłacenie wszystkich rachunków, więc rozglądają się za pracą dorywczą. Praca w połączeniu ze studiami skutkuje brakiem wolnego czasu i odpoczynku, a zatem przemęczeniem, utratą sił i spadkiem koncentracji. Co zrobić, aby temu zapobiec? Dobrym rozwiązaniem jest pożyczka studencka, z której można korzystać się za darmo.

Szybka pożyczka bez sprawdzania zdolności kredytowej

Jeśli nigdy wcześniej nie miałeś styczności z pożyczką studencką – to nie jest żaden problem! Cała procedura nie jest skomplikowana i nie zajmuje dużo czasu.

Pożyczki studenckie są dostępne dla osób, które ukończyły 18 lat, mają polskie obywatelstwo i posiadają adres zamieszkania w Polsce. Obowiązkowo trzeba założyć konto w banku oraz mieć prywatny numer telefonu. 

Procedura jest wszędzie taka sama: zapoznaj się z ofertami, wybierz wysokość pożyczki, uważnie wypełnij krótki wniosek i poczekaj na weryfikację. Zanim podpiszesz umowę, nie zapomnij sprawdzić warunki. Kluczowym elementem pod kątem decyzji o przyznaniu pożyczki jest analiza dochodów. Student, który pobiera stypendium, prawdopodobnie nie będzie miał trudności z otrzymaniem pożyczki. 

Szybka pożyczka na dowód od ręki

Czym jest szybka pożyczka na dowód oraz co Ci jest potrzebne? 

Niektóre firmy wymagają załączenia dokumentów potwierdzających uzyskanie zdeklarowanych miesięcznych dochodów, więc studenci, którzy nie pracują, powinni szukać oferty, w której nie będzie weryfikacji źródła dochodu.

Pożyczka na dowód to pożyczka z ograniczonymi formalnościami związanymi z dokumentami. Czyli inaczej, nie ma obowiązku udowadniać źródła dochodu. Podstawowym niezbędnym dokumentem do tego jest dowód. 

Szybka pożyczka bez BIK

Rozliczanie pożyczek buduje historię kredytową, co wpływa pozytywnie lub negatywnie na kolejne uzyskanie pożyczek. Co zatem będzie, jeśli pojawi się zadłużenie?

Biuro Informacji Kredytowej zajmuje się gromadzeniem i przechowywaniem danych o osobach korzystających z różnych produktów finansowych, w tym z pożyczek. Dostęp do tej informacji mają banki, pożyczkodawcy i SKOK-i. 

A więc każde spóźnienie w spłacie zostanie odnotowane, w związku z czym mogą się pojawić problemy w uzyskaniu kolejnej pożyczki. Rozwiązaniem dla każdej osoby zadłużonej może być wniosek o pożyczkę bez BIK.

Po co Ci pożyczka studencka?

Jeśli Twoje wydatki przekraczają dochody – pożyczka studencka jest najlepszym rozwiązaniem.

Jednak w praktyce formalności, związane z otrzymaniem pożyczki, są dość skomplikowane. Dlatego coraz większą popularność zdobywają pożyczki online – dostępne bez wychodzenia z domu. Studentów cieszy nie tylko szybkość procedury, ale też brak konieczności dokumentowania dochodów. W końcu będzie można wydawać pieniądze na bieżące wydatki i rozrywkę, opłacenie mieszkania czy inne nieprzewidziane opłaty związane z życiem studenckim! Natomiast upewnij się, że będziesz mógł spłacić pożyczoną kwotę w terminie.

 

Zobacz także

Autor: rankingifinanse.pl

Analizujemy, porównujemy, prezentujemy. W serwisie rankingifinanse.pl znajdziesz aktualne zestawienia ofert pożyczkowych. Dzięki temu możesz wygodnie porównać ze sobą pożyczki online wielu firm w jednym miejscu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *