Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /usr/home/hexecapital/domains/rankingifinanse.pl/public_html/wp-content/plugins/siteorigin-panels/inc/styles-admin.php on line 390 Masz pieniądze w obcej walucie? - dowiedz się jak wybrać najlepszy kantor - Rankingifinanse.pl

Masz pieniądze w obcej walucie? – dowiedz się jak wybrać najlepszy kantor

Jak wybrać kantor

Każdy, kto kiedykolwiek kupował lub sprzedawał walutę, wie jak trudno znaleźć dobry kantor. Każdy chce na zarobić na przeprowadzanej transakcji. W najgorszym wypadku – nie stracić. Jak znaleźć najlepszy kantor? Skąd wiedzieć, że jego oferta jest atrakcyjna?

Przede wszystkim – kurs walut

Każdy kantor, zarówno ten najlepszy jak i ten najgorszy – musi podawać kurs po jakim skupuje i sprzedaje walutę. To właśnie na niego należy zwrócić uwagę w pierwszej kolejności. Nie wystarczy, jednak tylko przyjąć kursu do wiadomości i się z nim pogodzić. Zawsze należy porównywać. W dobie wszechobecnego internetu jest to wyjątkowo proste. Wystarczy trochę poszukać, by znaleźć najbardziej interesujące dane.

Często są one zestawione z danymi archiwalnymi. Dzięki temu możemy obserwować tendencję zmiany kursu. Bardziej doświadczone osoby, mogą na tej podstawie przewidywać spadki i wzrosty cen walut. Pozwala to na wybranie najlepszego momentu na sprzedaż lub kupno waluty.

Kiedy powinno się sprzedawać walutę?

Jeżeli chcemy sprzedać niewielką ilość pieniędzy, np. resztę z zagranicznych wakacji, to właściwie każdy moment będzie dobry. Różnice w kursie zazwyczaj nie są drastyczne, więc ewentualna strata lub zysk przy małej transakcji, też jest niewielka.

Zupełnie inaczej ma się sprawa, gdy do dyspozycji mamy bardziej pokaźną kwotę lub gdy chcemy regularny handel walutą traktować jako rodzaj dodatkowego dochodu. W takim wypadku niezbędne jest wykształcenie z zakresu mikro i makroekonomii, analityczny umysł, ogromna praktyka i łut szczęścia. Nie jest to łatwa sprawa. Sama wiedza i doświadczenie to za mało by zarabiać. Z tego powodu ocenia się, że tylko 5% inwestorów regularnie zarabia na handlu walutą.

Negocjacje

Wiele kantorów dopuszcza możliwość negocjowania ceny. Oczywiście, im więcej gotówki chcemy wymienić, tym jesteśmy na lepszej pozycji do negocjacji. W przypadku małych sum, grosz różnicy w kursie nie sprawia zbyt dużej różnicy. Przy sprzedaży 100 euro, 1 grosz różnicy to tylko złotówka. Nie jest to powalająca kwota, ale przy sprzedaży 10 000 euro 1 grosz na każdym to aż 100 złotych! To już konkretne pieniądze, które można zarobić. Z tego powodu, wybierając najlepszy kantor należy sprawdzać możliwość negocjowania cen.

Opinia

Szukając kantoru można też sugerować się opinią znajomych lub ekspertów z tej dziedziny. Łatwo jest wnioskować, że jeśli osoby, które budzą nasze zaufanie były zadowolone z usług danego kantoru – to my sami najprawdopodobniej też będziemy zadowoleni. Często jest to prawda, ale nie można traktować tego jako bezwzględną zasadę.

Warto poświęcić szczególną uwagę kantorom, które cieszą się nieposzlakowaną opinią. Są uważane za oferujące uczciwe ceny i szanują swoich klientów. Taka opinia o kantorze to obietnica owocnej współpracy.

Oczywiście kluczowy jest zdrowy rozsądek. Nigdy nie wolno ślepo kierować się cudzą opinią, a jedynie traktować ją jako sugestię i punkt wyjściowy do własnych przemyśleń. Tym bardziej, że konsekwencje finansowe każdej decyzji będziemy ponosić sami.

Zobacz także: 

news4biznes.pl – finanse, budżet domowy, pożyczki

 

Zobacz także

Autor: rankingifinanse.pl

Analizujemy, porównujemy, prezentujemy. W serwisie rankingifinanse.pl znajdziesz aktualne zestawienia ofert pożyczkowych. Dzięki temu możesz wygodnie porównać ze sobą pożyczki online wielu firm w jednym miejscu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *