Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /usr/home/hexecapital/domains/rankingifinanse.pl/public_html/wp-content/plugins/siteorigin-panels/inc/styles-admin.php on line 390 Najlepiej płatne zawody w Polsce - sprawdź gdzie się rozwiniesz

Najlepiej płatne zawody w Polsce

Kończysz studia I zastanawiasz się co dalej? Być może jesteś dopiero na początku drogi zawodowej i nie wiesz co przyniesie ci najspokojniejsze oraz najbardziej lukratywne życie. Poniżej znajdziesz listę zawodów, które przyniosą stabilność finansową.

Specjalista IT

Ta pozycja otwierająca naszą listę na pewno nikogo nie zdziwi. O tym, że praca w branży informatycznej może oznaczać porządną karierę, informują nas od dłuższego czasu badania rynku pracy, zarobki naszych kolegów-informatyków oraz nazwy stanowisk z ogłoszeń o pracę. Jeśli przeglądasz te ostatnie, prawdopodobnie twój wzrok jest bombardowany skrótami i innymi literkami oznaczającymi języki programowania. Jednak programiści, architekci stron www, analitycy, konsultanci, testerzy oprogramowania, administratorzy i eksperci wdrażający chatboty to jedni z najlepiej opłacanych pracowników w kraju. Początkowa płaca dla osoby zaczynającej na stanowisku to około 3 tysiące złotych.

Analityk finansowy

Sektor finansów także pozostaje na wyżynach zarobkowych. Stanowisko starszego analityka finansowego związane jest z przeciętnym przychodem mogących sięgać nawet i 6 tysięcy złotych.

Brand Manager

Opiekun marki, który czuwa nad jej rozwojem poprzez wdrażanie oraz kontrolę nowych projektów, prowadzanie kampanii i tworzenie promocji dla produktów lub usług.. Jak na tak duży zakres obowiązków, kompetencje Brand Managera muszą być odpowiednio wysokie. Przede wszystkim

Adwokat

Wolny zawód. Od zawsze był możliwością na dorobienie się porządnych pieniędzy. W zależności od miasta oraz charakteru wykonywanych dla klientów usług, na tych stanowiskach można zarobić średnio między 5 a 10 tysięcy złotych. Warto nadmienić, że w wypadku rozpoznawalnych adwokatów kwoty te mogą drastycznie wzrosnąć. Droga studenta prawa od adwokata, a już tym bardziej sędziego, dzieli zazwyczaj bardzo długa, trudna i wypełniona kosztami droga.

Opiekun do spraw personalnych

Ów człowiek dba o to, aby firma, w której jest zatrudniony była dla pracowników dobrym miejscem, ale też by pracownicy realizowali cele firmy. Mówiąc inaczej, sprawdza on proces rekrutacji, tworzy strategie rozwoju pod kontem kadr, a ogólnie rzecz ujmując realizuje politykę personalną firmy. Jego zarobki mogą sięgać nawet do 10  tysięcy złotych miesięcznie.

Pilot

Osoba pilotująca samolot pasażerski może zarobić nawet 10 tysięcy złotych miesięcznie. 25% przedstawicieli tego zawodu otrzymuje taką kwotę. Warto nadmienić, że jest to zawód bardzo odpowiedzialny oraz dalej cieszący się swego rodzaju renomą.

Lekarz

Zawód tak poważany, że nic dziwnego że znalazł się na tej liście. Zarobki różnią się tutaj w zależności od specjalizacji, chociaż zwykle plasują się w granicach ponad 4 tys. złotych brutto miesięcznie. Najwięcej zarabia lekarz rodzinny, który może liczyć na średnio ponad 6 tys. złotych brutto w skali miesiąca.

Kierownik budowy

Hossa na rynku nieruchomości sprawia, że warto pracować w budownictwie. Najlepiej na stanowisku kierownika budowy. Zarobki zaczynają się od 4 tysięcy złotych i bardzo szybko rosną. W najlepszym wypadku, jest on w stanie zarobić 8,5 tysiąca polskich złotych. Warto pamiętać jednak, że praca ta wiąże się z pewnym obciążeniem fizycznym oraz dużą odpowiedzialnością.

 

Zobacz także

Autor: rankingifinanse.pl

Analizujemy, porównujemy, prezentujemy. W serwisie rankingifinanse.pl znajdziesz aktualne zestawienia ofert pożyczkowych. Dzięki temu możesz wygodnie porównać ze sobą pożyczki online wielu firm w jednym miejscu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *