Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /usr/home/hexecapital/domains/rankingifinanse.pl/public_html/wp-content/plugins/siteorigin-panels/inc/styles-admin.php on line 390 Jak przygotować się do inwestowania i gry na giełdzie?

Porady w jaki sposób inwestować

Oglądając Wilka z Wall Street świeciły Ci się oczy i zastanawiałeś się w jaki sposób zacząć swoją przygodę ze światem wielkiej finansjery? Warto zaznaczyć, że podejmowanie decyzji w wielkim i szybkim świecie finansjery to nie tylko aspekt merytoryczny. Świetny inwestor to taki, który nie tylko do perfekcji opanował odnajdywanie się w gąszczach tabelek i analiz finansowych. To również umiejętności miękkie, takie jak psychika, odporność na stres czy pewność siebie. Poniżej przedstawiam najważniejsze takie umiejętności świadczące o tym w jaki sposób inwestować.

Bądź sobą, w każdej sytuacji

Zaufaj swojej wiedzy i doświadczeniu. Przy podejmowaniu decyzjin odnośnie inwestycji, bądź do nich przekonany. Bądź pewien swojej strategii i konsekwentnie ją realizuj.

Dobre rzeczy przychodzą do tych, którzy czekają

Jeśli podejmujesz decyzje na podstawie swojej wiedzy, doświadczeń i analiz i nie wpadniesz w panikę w momencie w którym dochodzi do wahań kursów. W oszczędzaniu nie liczą się drobne wahania, tylko długoterminowe trendy!

Otwarty umysł

Przekonanie o własnej wielkości i nieomylności może spowodować, że będziesz podświadomie szukał wyłącznie informacji potwierdzających Twoje przekonania i przyjętą strategię. Nadmierny upór to jeden z największych wrogów inwestorów! Kilka udanych inwestycji nie czyni jeszcze z Ciebie króla giełdy! Dlatego tak ważny jest sceptycyzm, elastyczność i otwarty umysł.

Patrz na sprawę obiektywnie

Zawsze zadawaj sobie pytanie jaką motywacją kierowałeś się przy podejmowaniu określonej decyzji. Jeśli w tym procesie przeważa Twoje doświadczenie, analizy i liczby – super! Pełen obraz rynku ze specjalnym uwzględnieniem działań konkurencji, pozwoli Ci nie tylko uniknąć strat, ale i udoskonalać Twój plan.

Realizuj swój plan

Niestety łatwo pójść za tłumem, i śledząc reakcje dużych grup inwestorów podjąć nieodpowiednie decyzje, wbrew swoim odczuciom i strategii – bez analiz. Myśl niezależnie, spójrz na wydarzenia z zewnątrz, i staraj się patrzeć na świat z odpowiednim dystansem.

Rób sobie przerwy od inwestowania

Inwestowanie jest trochę jak uprawianie sportu – nie zawsze można być w najwyższej formie. Doświadczeni inwestorzy doradzają robienie sobie kilkutygodniowych przerw od inwestowania. To element higieny psychicznej. Pomaga nabrać dystansu do rynku, i odpocząć od inwestycyjnego stresu.

Bądź merytorycznie przygotowany

Pamiętaj, że absolutnym kluczem jest wiedza, powtarzanie I edukacja. Inwestowanie, a zwłaszcza pokaźnych kwot, to nie przelewki. To strategia, setki przeczytanych książek i godziny planowania! Nigdy nie inwestuj w coś, czego nie rozumiesz. To nie film!

 

 

Zobacz także

Autor: rankingifinanse.pl

Analizujemy, porównujemy, prezentujemy. W serwisie rankingifinanse.pl znajdziesz aktualne zestawienia ofert pożyczkowych. Dzięki temu możesz wygodnie porównać ze sobą pożyczki online wielu firm w jednym miejscu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *