Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /usr/home/hexecapital/domains/rankingifinanse.pl/public_html/wp-content/plugins/siteorigin-panels/inc/styles-admin.php on line 390 Wynajem mieszkania, jakie ceny? - Rankingifinanse.pl

Wynajem mieszkania, jakie ceny?

Każdy świeżo upieczony student marzy o swoich własnych czterech ścianach, ale czy jest to zawsze takie proste? Większość młodych osób decyduje się na początku na wynajem, by uzbierać pieniądze na wymarzony kąt. Zobacz, jakie są ceny w największych miastach i skąd wziąć na nie pieniądze.

 

Wynajem mieszkania

Wielu upieczonych studentów nie ma własnego kapitału pieniężnego. Mieszkania do wynajęcia kuszą brakiem zobowiązań, jak w przypadku decyzji na kredyt. Podczas wynajmowania mieszkania w większości stancji pobierana jest jednorazowa kaucja zwrotna równa zazwyczaj wartości jednego czynszu.

Ceny mieszkania na wynajem różnią się w zależności od miasta, a także od lokalizacji w obrębie danego miasta. Poniżej przedstawiamy ceny w kilku większych miastach. Najczęściej opłaty, jakie będziemy musieli płacić właścicielowi mieszkania są podawane w formie – cena wynajmu danego lokum + czynsz i opłaty do spółdzielni. Opłaty do spółdzielni mogą się od siebie znacząco różnić w zależności np od sposobu ogrzewania mieszkania – miejski czy na przykład gazowy.

 

Mieszkanie Warszawa

Warszawa jest najdroższym miastem jeżeli chodzi o mieszkania do wynajęcia. Ceny kawalerek ze wszystkimi opłatami wahają się tam od 1900zł do nawet 3000zł. Najdroższą dzielnicą jest Śródmieście, gdzie najtańsze dostępne kawalerki do wynajęcia znajdziemy za około 2300zł. Kawalerki są z punktu widzenia osób wynajmujących najdroższą opcją, ponieważ najczęściej całość kwoty płaci jedna osoba wynajmująca. Inaczej sprawa się ma z mieszkaniami 2 pokojowymi. Wówczas czynsz rozdziela się na 2 osoby. Ceny mieszkań dwuosobowych w Warszawie wahają się od 2300zł do 3500zł. Można tu znaleźć wiele luksusowych mieszkań w samych centrum, ale trzeba się wówczas liczyć z wyższym kosztem. Takie mieszkania możemy znaleźć w cenach od 3500zł do nawet 7000zł za miesiąc.

 

Mieszkanie Kraków

Kraków jest uważanym za najbardziej popularne turystycznie miasto w Polsce. Przez wzmożoną ilość turystów ceny mieszkań w Krakowie są niestety również wysokie. Ceny wynajmu kawalerek ze wszystkimi opłatami wahają się tam od 1800zł do nawet 2400zł. Najdroższą dzielnicą jest Stare Miasto, gdzie najtańsze dostępne kawalerki do wynajęcia znajdziemy za około 2200zł. Ceny mieszkań dwuosobowych w Krakowie wahają się od 2200zł do 3300zł. Można tu znaleźć wiele luksusowych mieszkań w samych centrum, ale trzeba się wówczas liczyć z wyższym kosztem wynajmu. Mieszkania w ścisłym centrum o podwyższonym standardzie możemy znaleźć w cenach od 3300zł do nawet 6000zł za miesiąc.

 

Wynajem Wrocław

Wrocław jest najbardziej studenckim miastem w Polsce. We Wrocławiu mieszka około 150 tysięcy studentów, co stanowi prawie 20% wszystkich osób mieszkających w tym mieście. Przez dużą ilość studentów ceny mieszkań we Wrocławiu są niestety wyższe niż w innych miastach podobnej wielkości. Ceny wynajmu kawalerek ze wszystkimi opłatami wahają się tam od 1900zł do nawet 2500zł. Najdroższą dzielnicą jest Stare Miasto, gdzie najtańsze kawalerki do wynajęcia znajdziemy za około 2300zł. Ceny mieszkań dwuosobowych w Krakowie wahają się od 2300zł do 3000zł. Można tu znaleźć wiele luksusowych mieszkań w samych centrum, ale trzeba się wówczas liczyć z wyższym kosztem wynajmu. Mieszkania w słynnym Sky Tower możemy wynająć za około 3200zł – 3400zł.

 

Wynajem mieszkań jest niestety kosztowny i nieopłacalny na dłuższą metę. Niestety często jest to jedyne rozwiązanie dla świeżo upieczonych studentów ze względu na brak wkładu własnego na kredyt i często brak stałej pracy.

 

Zobacz także

Autor: rankingifinanse.pl

Analizujemy, porównujemy, prezentujemy. W serwisie rankingifinanse.pl znajdziesz aktualne zestawienia ofert pożyczkowych. Dzięki temu możesz wygodnie porównać ze sobą pożyczki online wielu firm w jednym miejscu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *